top of page
alcohol-ink-abstract-background.jpg

GÜCÜN TAMAMININ KAYNAĞI OLMAK

  • Spotify

 

Petrov'un kılavuzluğu ile Kozmoenerji seminerleri. Yıllar boyunca denenmiş ve kanıtlanmış tekniklerimiz, herhangi bir kişinin algısını bir bedel ödemeden hızlı bir şekilde genişletmenize olanak tanır.

 

Bir kişinin zihinsel ve fiziksel sağlığa ulaşması, kozmik enerji yöntemlerinin kullanılmasının doğrudan bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Kişinin tüm enerji yapıları dengeli bir şekilde tam performans işlemeye başlar. Enerji vizyonu, iyileştirme yetenekleri ve şifa ile kehanet yetenekleri gelişmeye başlayabilir.

 

“Burada ve Şimdi” Öğrenme

 

Doğa, bütün tabiatın ve kanunların kaynağıdır. Doğa, evrenin çeşitli formlarını ve olaylarını destekler. 

 

Varlığın gerçek doğası mutlak bilinç ve mutluluktur.

 

Gerçeğini, yani mutlak bilinç-mutluluk durumunu bilmeyen bir hayat, temeli olmayan bir bina gibidir. Var oluşun bilinçli temeline sahip olmayan her yaşam, azgın bir denizin insafına kalmış dümensiz bir gemi gibidir. Rüzgarın insafına bırakılmış, onun iradesiyle amaçsızca herhangi bir yöne taşınan kuru bir yaprak gibidir. Varlık idrakinden yoksun bir bireyin hayatı temelsiz, anlamsız ve verimsizdir.

 

Hepimiz henüz Varoluş halinin farkına varmış değiliz. Bu farkındalık, var olan her şeyin Burada ve Şimdi'de olduğunun bilincinde olmaktır. Varlık durumunda, suçluluk duygusu, acı ve korkularla ağırlaşan düşüncelerimiz geçmişte, şimdide ve gelecekte dolaşmaz. Varlık halinde, tüm insan enerjisi yaratılış anına yöneliktir.

 

Bir tanım var: - Olmak, her istediğini yapmaktır! Dünya denen özgür seçim gezegeninde yaşayan insanların çok azı “Olmayı” göze alabiliyor! Milyonlarca insan, istediklerini yapmayı göze alamamaları için milyarlarca neden sayabilir. Onlara katılıyorum, çünkü hepsi genetik otopilotta uçuyor ve derslerini üstünkörü yaşayıp geçiyorlar. Enerji matrisi, onların yaşamı nasıl deneyimlediklerini ve kendi içlerindeki enerjileri nasıl ele aldıklarını onlar için belirliyor.

 

Öz-farkındalık, bir sistemin kendisini çevresinden ayırma ve çevresinden bağımsız olarak kendisi hakkında doğru bilgiye ulaşma yeteneğidir.

 

Farkındalık, modern insanın sahip olmadığı şeydir. Dışarıdan bakıldığında, çoğu insanın eylemlerinde en azından az bir miktar farkındalık olduğu görülüyor. Click filmini izlediyseniz, neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

 

Bunun doğrudan kanıtı şu istatistiklerdir: İnsanların yüzde 90'ı hayatlarından memnun değil, ancak bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmak istemiyor.

 

Bu, tepkilerinin büyük bir doğrulukla tahmin edilebileceği, hayatlarında nadiren önemli olayların meydana geldiği, günlerinin birbirine benzediği ve yılın sonunda hatırlanacak hiçbir şeylerinin olmadığı anlamına gelir. Bu kişiler bunun için pek çok farklı kişiyi suçlarlar, ama asla kendilerini değil. Bu, yaşamlarında farkındalığın minimum düzeyde olduğu anlamına gelir.

 

Yani hayatları otomatik pilota geçer. Hayatın akışına göre akarlar, tesadüflerin ve diğer insanların iradesine uyarlar.

 

Farkındalık, mevcut durumların sürekli izlenmesidir. Yani öznenin, geçmiş olaylar ve gelecekle ilgili düşüncelerle dikkatini dağıtmaya çalışmadan şimdiki anı deneyimlemeye odaklandığı bir durumdur.

 

Farkında olduğun oranında hayattasın. Farkındalık, yaşamla ölüm arasındaki farktır. Sırf efes alıyorsun diye, sırf kalbin atıyor diye hayatta değilsin. Daha fazla uyanırsan daha canlı olacaksın!

 

Genel olarak, birçok ezoterik öğretide meditasyon kullanılır ve farkındalığı artırmak için harika bir araçtır. Meditasyon, zihninizi sakinleştirmenizi sağlar ve dış uyaranlara nasıl tepki verdiğinizi size gösterecek olan iç gözlemcinizi açmanıza olanak tanır. Bu, özgürlüğünüzün başlangıç noktası olacaktır.

 

O yüzden, kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği sessiz bir yere oturun. Gözlerinizi kapatın, derin bir nefes alın ve nefes verirken tamamen gevşeyin, tekrar nefes alın ve nefes verirken burada ve şimdi durumuna girin, yani gelecek ve geçmiş hakkındaki tüm düşüncelerinizi bırakın. Şimdi sadece gözlemci olun. Kafanızda hangi düşüncelerin belirdiğini takip etmeye çalışın. Düşüncelerinizin dışarıdan farkında olmayı öğrendiğinizde, kendinize şu soruyu sorun: Şu anda düşüncelerimi izliyorsam, o zaman ben gerçekte kimim? Görünüşe göre düşünceleriniz aslında siz değilsiniz. Onları şekillendiren sadece sizin Zihninizdir.

 

Farkındalık sizin var oluşunuzdur, bilinç sizin var oluşunuzdur ve farkındalığınızın üzerinde biriken toz tabakası ise zihninizdir.

 

Bilinçli yaşamak istiyorsanız, gözlemci olmayı öğrenmeniz gerekir. Aklınıza gelen her düşünceyi, yaptığınız her hareketi, her arzuyu ve diğer şeyleri - nasıl konuştuğunuzu, yürüdüğünüzü ve yemek yediğinizi izleyin. Her şeyi, her zaman, her yerde izleyin!

Yayım Tarihi : 08.01.2023

Çeviren

Zeynep Geylan

Derleyen & Yayımlayan

Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: işbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.

Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.

bottom of page