Bilgi Enerji Merkezleri (Çakralar)
21 Ocak 2023
Sesli dinlemek için tıklayın

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

507

1. Çakra

Rengi kırmızıdır, kuyruk sokumunun yakınında bulunur. Dünya ile olan bağımız ve insanın yaşama gücünden sorumludur. 

Kişi korkuya düştüğünde bu çakrada blokaj meydana gelir. Bu blokajı açmak için korkularınızı bir kenara atmak yerinde göz önünde bulundurarak yüzleşmeniz gerekir.

2. Çakra

Rengi turuncudur ve karnın altında bulunur. Yaratıcılık ve ihtiyaçlarımızın karşılanmasından sorumludur. 

Kişi suçlu hissettiğinde bu çakrada blokaj meydana gelir. Zararlı bir durumdur, bunu deneyimleyen kişiler umutsuzluk hissederler. Blokaj aynı 1. Çakradaki gibi çözülür. Problemden kaçmayın, durumu anlayın ve başka bir bakış açısı ile bakın. 

3. Çakra 

Rengi sarıdır, karın kısmında bulunur. Vücudumuzun enerji merkezidir, niyetlerimizin gücünden sorumludur. 

Kişi utanç ve hayal kırıklığı hissettiğinde blokaj meydana gelir. Maalesef bunu okullarda çocuklara ''utanmıyor musun?'' diyerek bile çok kolay öğretebiliyoruz. Bu sadece 3. Değil 2. Çakrayı da bloke eder, blokaj 1. Ve 2. Çakra ile aynı şekilde açılır. 

4. Çakra

Rengi yeşildir, kalbin olduğu yerdedir. İnsan yaşamının tüm süreçleri ile ilgilidir. 

Kişi üzgün hissettiğinde blokaj meydana gelir. Bu çakrada blokaj olduğunda kişi hoş olmayan acılı bir durumu kalp bölgesinde deneyimler. Bu blokajı açmak diğer çakralardan biraz daha farklıdır, çünkü tüm bunlara eşlik eden hissizlik duygusu kişinin duruma sağlıklı bir bakış açısı ile bakmasını engeller. Bu üzüntü durumunu anlamak, nedenini görmek ve olaya başka bir bakış açısı ile bakabilmek ciddi bir irade gerektirir.

5. Çakra

Rengi açık mavidir. Boğaz kısmında bulunur. Metabolizmanın çalışması, iletişim ve spiritüel yaratıcılık ile ilgilidir. 

Kişi kendine ya da başkalarına yalan söylerse blokaj meydana gelir. Muhtemelen yalan söylememek bu kişi için en zor olan şeydir, özellikle de sürekli yalan söyleyen insanlarla iletişim kuruyorsa. Maalesef ki yalan bulaşıcıdır. Bu durumu anlar ve nasıl oluştuğuna bakarsanız bir insandan diğerine virüs gibi bulaştığını görürsünüz. Buna karşı duyarlı olmak zordur ancak mümkündür. Sizi kandıran, yalan söyleyen insanlara aynı şekilde cevap vermeyin, kendinize yalan söylemeyin ve en azından kendinize dürüst olun. 

6. Çakra

Rengi koyu mavidir. 3. Göz olarak da bilinir. Bedeni, bilinçaltı ve spiritüel irade ile birleştirir. 

Kişi illüzyonlarla yaşıyorsa ve ayrılıklar hissediyorsa blokaj meydana gelir. Taşıyabileceğinizden daha fazlasını almaya gerek yok, yoksa her şeye karşı kör ve sağır hale gelirsiniz. Gerçekçi olun ve başka insanların neye sahip olduğunu değil, kendinizin neye sahip olduğunu kabul edin. Başkalarından daha iyi olmaya çalışmayın. 

7. Çakra

Rengi mordur. Başın tepesinde bulunur. Kozmik enerji ile bağlantıyı sağlar. 

Kişinin dünyevi bağımlılıkları (her şey, mesela; ev, iş, araba, insanlar.) varsa blokaj meydana gelir. Her şeyi bırakabilmeyi öğrenmelisiniz. En zoru sevdiğiniz insanı bırakmak olabilir. Ancak sevginin bir materyal olmadığını anladığınızda bunu yapabilecek hale geleceksiniz. Dogmalar için dünyevi bağımlılıklar almayın. Her yerde bir kusur aramayın, her şeyi serbest bırakın.

Derleyen & Çeviren
Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.