Deja Vu Etkisi
26 Şubat 2023
Sesli dinlemek için tıklayın

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

469

Yaşayan herkesin bu hayatta deneyimlediği bir deja vu etkisi, yani içinde olduğunuz bir anın tanıdık geldiği bir zaman mutlaka vardır. Bir ortamdasınız diyelim, karşınızdaki kişinin ne söyleyeceğini ya da birazdan neler olacağını biliyorsunuz…

Ruhun Hafızası

Bu nasıl mümkün olabilir? Deja Vu’nun etkisi aslında Ruhun Hafızası ile ilişkilendirilir, çünkü var olan ruhunuz aslında önceki enkarnasyonlarınızda da sizinleydi ve şu an burada da sizinle! Geçmiş enkarnasyonlarınızda hatıralar ile birlikte akümüle olmuş deneyimler hâlâ sizinle birlikteler! Ve tüm bu bilinçaltı solar pleksusa yerleşmiştir aslında, ayrıca biliyorsunuz ki bilim de bilinçaltımızın solar pleksusta olduğunu kanıtladı. Geçmiş yaşamlarınızdan birinde o mekanda bulunduysak, bu yerle tekrar karşılaştığımızda bilinçaltı düzeyinde bize tanıdık gelir ve biz de buna deja vu etkisi deriz. 

Biliyorsunuz ki elbette bu bir sürpriz değil! Çünkü ruhunuz daha önceden burada bulunmuştu ve başka bir enkarnasyonda bunu hatırlıyor, siz sadece bunu bilinç düzeyinde bilemiyorsunuz o kadar. Bilinciniz hatırlamasa da bu bilgiler Ruhunuzun Hafızasında her zaman depolanır. 

Bilinç Düzeyi

Peki ya bu deja vu ve ruhun hafızası olaylarını nasıl hatırlayabiliriz? Önceki enkarnasyonlarınızdan getirdiğiniz her bilgiyi kendinizle birlikte taşırsınız, ancak bun değerli ‘eşyalarınızı’ bilgi ve deneyim düzeyinde kullanamazsınız. Ve işte! Deja Vu efekti bu bilgiyi bilinç düzeyine indirmenize yardım eder ve bilgiyi kullanmanıza olanak tanır. 

Bu yüzden bu değerli fırsatı kaçırmayın, bir daha dahaki sefere bir deja vu yaşadığınızda durun ve bunu geçmiş hayatlarınızdan hangisine ait olduğu ile ilişkilendirmeye çalışın ve hatırlayabildiğiniz kadar çok şey hatırlamaya çalışın. 

Deja Vu’yu Ortaya Çıkartmak

Sandığınızdan daha fazla şey hatırlayabilirsiniz, ancak bu mümkün olduğu kadar hiçbir şey hatırlamamak da mümkündür, ya da belki ortaya çıkan sonuçları bir şeylerle bağdaştırmak zor olabilir. Böyle bir durumda umutsuzluğa kapılmayın ve denmeye devam edin, eninde sonunda işe yarayacaktır. 

Bunun nedeni bilincimizin geçmiş yaşamlarımızdan getirdiğimiz bilgileri bloke etmesinden kaynaklanır, bazıları bilincini devre dışı bırakmayı bilir, bazıları ise bunu kolay kolay başaramaz. Ancak deneyeme devam ederseniz er ya da geç bu blokajı kaldırırsınız böylece geçmiş hayat bilgilerinizi ve deneyimlerinizi hatırlayabilirsiniz. Belki ilk zamanlarda anlamlandıramadığınız bazı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Ancak elbette daha fazla hatırlamaya başladıkça hatıralar daha kolay bir şekilde belirecek ve görseller netlik kazanacak, böylece siz de onları anlamlandırabileceksiniz. 

Dağın tepesinden yuvarlanmaya başlayan bir kar topu olarak düşünün bu olayı, kar topu yuvarlandıkça büyür ve çığ haline gelir… 

Geçmiş Hayatları Hatırlamak

Yani bilinçli bir şekilde buna başlamak bile yeterlidir, başladığınızda dönüşümü başlatırsınız ve bilinciniz dirense bile vazgeçmediğinizde zamanla bilincinize bu konuda ciddi olduğunuzu ve denemeyi bırakmayacağınızı göstermiş olursunuz, böylece bilinciniz de sizinle bir anlaşma yapar ve istenilen bilgiye ulaşmanıza izin verir. 

Bilinciniz ilk başlarda isteksiz olacak ve direnecektir, bu şekilde sizi aniden vazgeçirmeye çalışır. Böyle bir durumda direnirseniz bilincinizin direnişi zamanla azalır ve sonunda size istediğiniz bilgiyi zevkle verir. 

Yani özetlemek gerekirse, ruhunuzun geçmiş yaşamlardan getirdiği bilgiler vardır ve aslında deja vu dediğimiz şey ruhunuzdaki hatıraların birer tezahürüdür. Geçmiş yaşamlarını hatırlayabilir, bilgilerinize ve akümüle ettiğiniz deneyimlerinize ulaşabilir, onları başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Derleyen & Çeviren
Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.