Kırgınlık
03 Ocak 2023
Sesli dinlemek için tıklayın

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

1036

Doğru kullanıldığında kırgınlığın hiçbir zararı olmaz. Onu ehlileştirmeye çalışmazsanız, kırgınlık kendi doğasında var olur ve kimseye dokunmaz. Onu ehlileştirme girişimlerinin hepsi başarısızlıkla sonuçlanır.

Bu küçük ve çevik hayvan, bazen yanlışlıkla bir insanın bedenine takılır. Bu olduğunda kişi bunu hemen hisseder.

Kırgınlığın Hikayesi

Adam utanıyordu. Küçük ve çevik hayvan adama bağırmaya başladı: “Yanlışlıkla takılı kaldım! Çıkmama izin ver! Burası çok karanlık ve korkutucu! Bırak beni de gideyim!”

Ama insanlar, bu hayvanların dilini nasıl anlayacaklarını çoktan unutmuşlardı.

Tamamen zararsız görünen küçük bir hayvan

Kırgınlığı henüz küçükken hemen bırakanlar da olur. Bu, ona veda etmenin en sağlıklı yoludur. Ama onu bırakmak istemeyenler de var. Bu insanlar, sanki üzerinde kendi isimleri yazıyormuşcasına onu hemen benimser. Sürekli onu düşünür ve onu beslerler. 

Fakat o, bir insan bedeninde mutlu olmaz. Sürekli döner durur ve bir çıkış arar, fakat başarılı da olamaz. Zamanla acıkır, ve hayatta kalmak için etrafında bulabildiği her şeyi yemeye başlar. 

Kişi de bunu yer yer acı hissederek deneyimler, ama yine de kırgınlığı bırakmaz çünkü bu acıya alışır. Kırgınlık da yemeye ve büyümeye devam eder. Hani derler ya, “kırgınlık insanın içini kemirir”.

Kırgınlık zamanla o kadar büyür ki, insan vücudunun bir parçası haline gelir. Kişi ise giderek zayıflar, hastalanmaya başlar ve içindeki kırgınlık büyümeye devam eder… 

Kişi, yapılması gereken tek şeyin kırgınlığı bırakmak olduğunun farkında değildir! Kırgınlık bir insan bedeni dışında daha mutludur, insan da kırgınlık olmadan daha kolay yaşar. Buna rağmen ayrılamazlar. 

Kırgınlık bir ruh halidir. Aslında kendimizin gücendiğine karar veririz. Gelecekte gücenmeye karar vermeden önce düşünün: Kendiniz için üzülmek gerçekten sizin için faydalı mı? 

Avcılar her zaman zayıf olanı hisseder ve ona saldırır. “Ne düşünürsen onu yaratırsın” demelerinin bir sebebi vardır. Kırgınlığı bırakın ve ruhunuzun koşmasına izin verin!

Yayım Tarihi : 31.08.2022

Derleyen & Çeviren
Mehmet Levent Ünal, Zeynep Geylan

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.