Nazar Gerçekten Var Mıdır?
02 Şubat 2023

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

1518

Nazardan arınma ritüellerinden biri olan nazar boncuğu, ‘Tanrı Gözü’ anlamında gelir. Türkiye’de çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir tılsım olmasına rağmen maalesef yanlış kullanılmaktadır. İki çeşit nazar boncuğu vardır; 

 1. İçten dışa doğru siyah, ak ve mavi. (Gök Tanrısı)
 2. İçten dışa doğru siyah, ak ve yeşil. (Yer Tanrısı) 

Bu ikisi dışında nazar boncuklarında kullanılan renkler hastalık, bağımlılık ve terslik üretir. Nazar boncuklarının camdan olması önelidir. Plastiklerin tesiri yoktur. Mavi olanlar boyundan yukarı, yeşil olanlar ise boyundan aşağı bir yere takılmalıdır. Korunmak için her iki nazar boncuğuna da ihtiyaç vardır. 

Nazar göze gelme olarak da adlandırılır, çünkü bir kişinin tüm negatifleri yayması gözler aracılığı ile olur. Bir insanın bakışlarıyla nasıl zarar verdiğini anlayabilmek zordur ama oldukça mümkündür.

Bunlar bir kişinin biyoenerjetik durumunu kötü etkileyen olumsuz duygulardır. Nazar, bazı açılardan kasıtlı hasar vermeye çok benzer; hastalık veya çeşitli bozukluklar için tetikleyici olabilir. İşyerinde, kişisel yaşamında başarıyı kıskanan veya kasten kötülük yapmak isteyen herkes tarafından yapılabilir.

Şaşırtıcı bir şekilde, nazar kötü bir görünüm ve iyi kelimeler ile işler. Dahası, bir kişi kendine uğursuzluğu da çağırabilir. Nazar, kazara yapılabileceği için bilinçli hasar vermeden ayrılır. Bir kişi yeteneklerini fark etse bile bunu sırf bu yüzden gizleyebilir. 

Uzmanlar, gözlerin olumsuz duyguları yaymak için bir portal olduğunu fark ettiler. Bu nedenle her şey bir insanın duygusal durumu ile ilgilidir.

Eski zamanlarda, dört aya kadar olan bebekler yabancılara gösterilmemiştir. Bunun nedeni, çocukların olumsuz etkilere karşı çok hassas olmalarıdır, biyoenerji alanları büyük çocuklardan çok daha küçüktür. Nazarın körlüğe, açgözlülüğe, takıntıya, felç ve kasılmalara neden olduğuna inanılmaktadır.

Nazar nedir?

Nazar farklıdır ve farklı olumsuz etkileri vardır. Büyücü, ritüellerin yardımıyla bilinci, kontrollü düşünceleri ve kelimeleri etkisi altına alır. Ritüeli yapan büyücü, kelimenin tam anlamıyla diğer düşünceleri olan insanları yönetir. Sorun güçlü ise, büyücü sadece düşünceleri değil aynı zamanda eylemleri de kontrol edebilir. 

Tuhaflıkları fark etmek kolaydır, çünkü nazarın belirtileri çıplak gözle bile görülebilir. 

Bir sonraki nazar türü sadece büyülü güçlerin sahibini değil, aynı zamanda güçlü bir enerjiye sahip olanlara da etki edebilir. Nazar, genellikle değerli bir şeyi elden almak için yapılır. Sonuç olarak, kişi güzelliğini kaybedebilir, şans, refah, maddi araçlar, kariyer ve kişisel yaşam yok edilir.

Nazar bununla kalmaz, hâlâ ruhlar, dersler, kargaşa, ağrılar ve diğerleri de vardır. Bir kişi veya akrabaları beklenmedik şeylerin olmaya başladığını fark ederse, acilen nazardan kurtarılması gerekir.

Nazar nasıl teşhis edilir?

Bir kişinin durumu çok şey söyler, bu yüzden nazarın belirlenmesi zor değildir. Her şeyden önce, aşağıdakilere dikkat edelim:

 • Pleksus bölgesinde bazen karıncalanma veya yanma hissi ortaya çıkar,
 • Artan sinirlilik, tüm çevrede ilgi kaybı,
 • İşe olan ilgi kaybı,
 • Sebepsiz öfke, gerginlik, kaygı,
 • Uykusuzluk, baş dönmesi, depresyon,
 • Sürekli yorgunluk.
 • Sık sık esneme, 
 • Vücut ısısının yükselmesi,
 • Bu yüzden bazen nazar, dikkatsizlik ve yorgunluk ile de karıştırılır.

Nazarın ilk belirtileri;

Hayatında en az bir kez herkes kötü niyetli kişilerin gözlerine yakalanmıştır. İlk dakikalarda, bir kişinin uğursuz olup olmadığını belirlemek zordur. Ancak aşağıdaki belirtiler gibi:

 • Baş ağrısı,
 • Uyuşukluk,
 • Baş dönmesi,

Varsa nazar, aynı kasıtlı hasar verme gibi, mevcut hastalıkların seyrini ağırlaştırabilir. Tüm semptomların vücudun özelliklerine ve nazar türüne bağlı olduğunu unutmayın. Çoğu zaman çocuklar, hamile kadınlar, başarılı ve güzel insanlar kıskançların kurbanı olurlar.

Nazarın sonuçları;

Nazar aynı yolsuzluk gibidir, sadece hafif bir formdadır. Kişiye negatif enerji göndermeyi sadece bir büyücü değil, sıradan bir kişi de yapabilir. Nazarın basit büyüye atıfta bulunmasına rağmen etkisi göz ardı edilmemelidir. Bu negatif enerjilere maruz kalma bazı durumlarda çok zararlı olabilir, ciddi bir tehlikedir. Nazara gelen bir insanın yaşaması zordur, korkar, dış dünyaya kendini kapatır.

Nazar, izlerini yavaş yavaş zor bir aşamaya dönüşen enerji alanında bırakır. Soruna zamanında dikkat etmezseniz, durum kötüleşebilir ve birçok soruna neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bir uzmana başvurmanız gerekir, kişi nazardan arındırılmalıdır. Birçok insan gözlerden aktarılan nazarın kendi kendine geçeceğinden emindir ve burada yanılırlar.

Tabii ki, bir süreliğine olumsuz etkisini azaltabilir, ancak sadece bir süre için. Her an, mekanizma çalışabilir ve bunun için en uygun olmayan anı seçebilir.

Bir çocukta nazar;

Çocuklar nazarın kurbanlarıdır. Küçük bir çocuğun enerjisi henüz olumsuz dürtüleri yakalayamaz, bu nedenle olumsuz enerjiyi tanımak zordur. Bu nedenle, ebeveynler bebeği yaşamın ilk aylarında yabancılara göstermemeyi tercih eder. Rahimdeki ve yeni doğan bebekler de olumsuz etkilenir. Böyle önemli bir dönemde kadınlar savunmasızdır ve negatif etkilere maruz kalabilirler. 

Nazardan korunmak için gereken ana şey; bir kişinin her zaman iyi düşüncelere ve olumlu duygulara sahip olmasıdır ve işte o zaman hiçbir nazar korkutucu olmayacaktır.

Derleyen & Çeviren
Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.