Sizin Paterniniz Hangisi?
22 Şubat 2023
Sesli dinlemek için tıklayın

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

745

Size Özel Paterni Bulmak İçin Aranacak Özellikler; 

 1. Herhangi bir zamanda "Korkuyorum" veya "ihtiyacım var / ihtiyacım var" kelimelerini kullandığınızda paterninin içindesiniz.
 2. Kendine değer vermemek (ben olduğum halimle yeterli değilim) ve kendini suçlama ve kendinizi başkalarına veya kendinize kanıtlamak zorunda hissediyorsanız paternin içindesinizdir.
 3. Sürekli bir şekilde şöyle yapsaydım bu olmazdı vb şeklinde tahminlerde bulunmak ve / veya karar verirken kederli hissetmek.
 4. Gerçeği söylemenin tehlikeli ve / veya zor olduğunu hissettiğinizde, gerçek kimliğinizi ortaya koymak veya duygularınızı özgürce ifade etmekte zorlandığınızda paterninizin içindesinizdir.
 5. Gerçeğinizden, hislerinizden ve öz kimliğinizden koptuğunuzu hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 6. Sık sık ve belirgin bir sebep olmadan tükenmiş hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 7. Başarısızlıktan korktuğunu kadar başarıdan da korktuğunuzda paterninizin içindesinizdir.
 8. Suçluluk, sorumluluk ve kendini başka kimseden beklemeyeceğin standartlara ulaştırmak duygusu içindeyseniz paterninizin içindesinizdir.
 9. Duygularınızın, zaman zaman aklınız ve bedeninizle çeliştiğini hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 10. Karanlıkta kalmanın daha kolay olduğunu hissetmek (yani, gerçek doğanızdan gizlenmek veya başkalarının sizi derinlemesine bilmesini engellemek).
 11. Kendi kendini sabote ettiğinizde ve kendi duygularınızı inkar ettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 12. Yemek, cinsel zevk, para, eğlence gibi konularda rahat davranma ve zevk alma zorluğu hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 13. Yeteneklerinizi ortaya koymaktan ve geliştirmekten korktuğunuzda ve hayallerinizi yaşamak için yeterince bilgi sahibi olmadığınızı hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.
 14. Daha iyi yapabilirdim, yapmalıydım, bilebilirdim, bilmeliydim , daha uygun bir şey söyleyebilirdim duygusu hissettiğinizde paterninizin içindesinizdir.

Karmik travmalarınızın paterne dönüştüğünü, hayatınızın akışında sürekli “niye hep aynı olayları yaşıyorum” demenizden anlayabilirsiniz. Bu paternleri dönüştürerek kendi iç sesinizi duyabilir ve hayatınızı yüksek benliğinizle hizalayarak dönüştürebilirsiniz..


Mehmet Levent Ünal

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.