Üçüncü Gözün Gizemi
05 Ocak 2023
Sesli dinlemek için tıklayın

Sayfayı ziyaret eden kişi sayısı

402

İncil karakterleri neden 800 yıla kadar yaşadılar ve neden modern insanlar bu dönemin neredeyse onda birini zar zor yaşıyor? 

Paleoantropolog Alexander Belov, bunun sebebini İncil karakterlerinin üçüncü gözlerinin açık olmasına bağlıyor.

Farklı ulus efsaneleri, bir zamanlar dünyalıların cennetin sakinleriyle kolayca iletişim kurduğunu ve üçüncü gözün onlara bu konuda yardımcı olduğunu iddia ediyor. Yani insanlar tıpkı bir radar gibi, azalan kozmik enerjiyi üçüncü gözleri ile yakaladılar. İşte o zamanlar, insanlığın altın çağıydı. Alexander Belov, ‘’Atalarımızın aklı, en mükemmel uydudan bile daha iyi çalıştı” diyor, ama zamanla daha yüksek güçlerle olan bağlantı ortadan kalktı. Üçüncü göz gereksizleştirildiği için köreldi. Leonardo da Vinci ise o zamanlarda insan ruhunun üçüncü gözde yoğunlaştığına inanıyordu.

Üçüncü göz terimi artık bilimde epifiz bezi olarak adlandırılıyor. Leonardo da Vinci'nin insan ruhunun epifiz bezinde yoğunlaştığına inanması boşuna değildi. “Yirminci yüzyılın sonunda, bilim adamları epifiz bezini incelemeye başladığında, bunun vücudun bir tür biyolojik saati olduğu ortaya çıktı.” diyor Belov. Vücuda gençleştirici etki yapan epifiz bezinin hormonları yaşamımızı uzatır. Kanserli tümörlerle savaşmaya ve cinsel aktiviteyi düzenlemeye yardımcı olurlar.

Elbette bununla birlikte şöyle bir fikir ortaya çıktı; epifiz bezinin işlevleri yapay olarak korunursa, insanlar asla yaşlanmayacaktır. Bunun üzerine Amerika'da bir patlama oldu, her eczanede melatonin satıldı. Şimdilerde ise ise St. Petersburg Biyolojik Düzenleme ve Gerontoloji Enstitüsü'nden Rus bilim adamları yeni bir ilaç yarattıklarını açıkladılar. Bu bir sansasyondu: ‘’yaşlı’’ kadınların vücudu kendi kendine gençleşmeye başladı, tüm hormonal süreçler düzeldi. Resmi olarak bilim insanları, ölümsüzlüğe doğru ilk adımı atmayı başardı.

Derleyen & Çeviren
Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir.Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir.
Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için dokturunuza danışınız.