alcohol-ink-abstract-background.jpg

Vladimir Petrov'un Kozmoenerji  Savaşçıları İçin Yeni Yıl Konuşması 

Dışarıda mistik bir yeni yıl arifesi var, kar dalgaların sessiz flütleri ile Moskova kışının dokunaklı melodileri rastgele çalıyor...

Yumuşak, sarmalayan bir sessizlik odama belli belirsiz sızıyor, yalnızca saat sarkacının katı ritmi bu ağırlıksız kadife sessizliği bozuyor ve parçalarını masa lambamın sarı dairesinin ötesine saçıyor... İşte oraya, beni her yerden çevreleyen aşılmaz karanlığa.. 

Şimdi tüm dünya, tüm evren anlaşılmaz bir şekilde masamın üzerindeki küçük sarı bir ışığın noktasına sığıyor, etrafta sessizlik, karanlık ve sonsuzluk var.

Dünya bir gizemdir ve bu gece anlaşılmaz kelimelerle bayağılaştırılmamalıdır. 

Mumları yakıp önünde sessizce oturalım ve tüm ruhumuzla, ruhumuzun tüm gücüyle, bu muhteşem büyülü Dünyanın anlaşılmaz gizemiyle iç içe olalım. 

Burada hiçbir söze gerek yok, burası duyguların alanı... 

Zihnin sessiz olmasına izin verin, sürüklenen karın büyüleyici flütleri; savaşçıları, hiçbir şeyin olmadığı ve aynı zamanda her şeyin olduğu Ruh'un erişilmez alanlarına götürecektir, sonrasında ise hüzün gelecektir. Savaşçının kalbinden yükselip tüm vücudunu titretecektir. Sadece ve sadece bu şekilde, gerçek bir savaşçı kendini; bu dünyaya tamamen iz bırakmadan, Dünyanın nimetlerine dayanmadan verir. 

Kainatın tüm büyüklüğünü tevazu ile kabul eder ve küçücük bir zerreyi dahi kavrayamayacağını, ancak yine de İlâhi Yaratılışa layık olmak ümidiyle zaaflarıyla savaşacağını hüzünle anlar. 

Eğer bir savaşçı, Ruh'un tüm talimatlarını kusursuz bir şekilde yerine getirirse, ki bu kişilerden sadece birkaçı başarılı olur, sadece kaderini alçakgönüllülükle beklemesi gerekir. 

Savaşçı, başına ne gelirse gelsin kaderini kabul edecektir, bu; savaşçının alçakgönüllülüğü ile ilgilidir. 

Bu yolda ödül beklenmez, rütbe ve unvan yoktur. Bu yalnızca insanların zor olan yoludur. Bu yolu herkes geçemez. Bir savaşçının bu yola çıkma girişimi bile, en yüksek saygıyı hak eden sarsılmaz bir cesaret gerektirir. 

Savaşçının hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Tek ihtiyacı olan kendi eylemlerinin kusursuzluğu, kişisel gücü ve Ruh'un lütfudur. Savaşçı kimseden bir şey istemez. Uzanmış bir el ile yaşam; bir kölenin yoludur,  savaşçı ise yalnızca kişisel özgürlük için çabalar. Bu yolda sevgi ve şefkatle evrenin güzel dünyalarını seyreder, sevdiği şeylere hafifçe dokunup fark edilmeden geçip gider. Dünyadaki maddi şeylere ihtiyacı yoktur, sadece kendi özgürlüğü için savaşır. 

Hiç kimse güce karşı duramaz. Kusursuz bir savaşçının böyle bir şansı vardır ve eğer şanslıysa ve Ruh savaşçıya yönelirse, o zaman en yüksek insan armağanını, yani kişisel özgürlük ve ölümsüzlüğü kazanabilir. Sadece bedensel ölümümüzün her zaman sol omzumuzun arkasında olduğunu ve omzumuza ne zaman dokunacağını kimsenin tahmin edemeyeceğini sürekli hatırlamamız gerekiyor. O anda, herhangi bir şeyi değiştirmek imkansız olacaktır. Dünyada kalışınız 

tam o anda sona erecek ve hiçbir dünyevi nimet bu ölümcül andan kaçınmaya yardımcı olamayacaktır. Ancak Ölüm, kusursuz savaşçılara saygı duyar ve onlara sonsuz özgürlük için bir şans verir. 

Bu nedenle ben, savaşçı Vladimir Petrov, tüm öğrencilerimi ve takipçilerimi, kozmoenerji geleneğinin savaşçılarını kusursuz bir yaşam sürmeye çağırıyorum, sonsuz özgürlüğe layık bir yaşam! 

Dünyadaki zamanınızın sınırlı olduğunu unutmayın. İlişkileri değerlendirmek veya hayali önceliklerimizi savunmak için boşa zaman harcamanın bir anlamı yok. 

Savaşçılar gibi yaşayın. Eylemlerinizde, hareketlerinizde kusursuz olun, böylece şans size gülümseyecektir. 

Yeni yıl hediyem olarak geleneğimin savaşçılarına Innokenty Annensky'nin muhteşem şiirlerini armağan ediyorum: 

Dünyalar arasında, yıldızların parıltısında 

Bir yıldızın adını tekrarlıyorum, 

Onu sevdiğimden değil,

Başkalarıyla birlikteyken sıkıldığım için, 

Şüphelerim varsa, 

Bir cevap için yalnız ona yalvarıyorum, 

Işık yaydığı için değil, 

Onunlayken ışığa ihtiyaç olmadığı için

Akademisyen V.A. Petrov 

İlk Yayım Tarihi: 08.07.2022

Orijinalinden Çevirilmiştir

Derleyen & Düzenleyen

Mehmet Levent Ünal, Bengisu Ersoy

UYARI: İşbu blog içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve benzeri tedavi gerektiren sorunlarınız için doktorunuza danışınız.